Wiosenne i letnie popołudnia, dni wolne oraz wszystkie inne okazje, kiedy mamy możliwość na chwile wyrwać się z domu, chętnie spędzamy na świeżym powietrzu. Jednym z takich miejsc jest własna działka lub ogród w domu pod miastem. Jeśli marzysz o tym, by organizować imprezy na świeżym powietrzu, spotykać się z rodziną i przyjaciółmi przy grillu lub ognisku, to warto zadbać również o schronienie w razie nagłego załamania pogody.

Rozwiązaniem w takich sytuacjach mogą być namioty imprezowe, które są w stanie zapewnić dach nad głową w razie nagłego opadu. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru namiotu imprezowego, by mieć pewność, że spełni on swoją funkcję?

Namioty imprezowe – co musisz o nich wiedzieć, by dobrze wybrać?

Przeglądając namioty imprezowe dostępne w wielu miejscach w internecie, można mieć wrażenie, że wybór nie będzie prosty. Dlatego podpowiadamy, co koniecznie należy wziąć pod uwagę. 

Ściany

Namiot imprezowy może mieć ściany otwarte, półotwarte lub być całkowicie zamknięte. Dobrym rozwiązaniem może być wybór namiotu z dwiema ścianami zamkniętymi i dwiema otwartymi. Jeśli zajdzie taka potrzeba, można spokojnie zamontować dodatkowe ściany – a bez nich namioty imprezowe będą przyjemnym, przewiewnym schronieniem.

Materiał wykonania

Kolejna rzecz, którą warto wziąć pod uwagę przeglądając namioty imprezowe, to materiał wykonania. Konstrukcja powinna być solidna i wytrzymała – najlepiej, jeśli poszczególne jej elementy wykonane są z grubych stalowych rur. Dzięki temu możemy być spokojni, że silny wiatr nie przewróci naszego namiotu. Na rynku dostępne są też namioty imprezowe z tworzywa sztucznego, jednak są one dużo mniej stabilne. Możemy także wybrać instalację drewnianą, która jest bardzo wytrzymała, ale trudno ją przenieść z miejsca na miejsce – w tym przypadku zwykle ustawia się ją na stałe w danym miejscu.

Materiał poszycia

Nie bez znaczenia jest także materiał, z którego wykonana jest plandeka – należy pamiętać, by był nieprzemakalny i odporny na działanie słońca – namioty imprezowe nie powinny bowiem zmieniać koloru pod wpływem promieni słonecznych.

Rozmiar

Ostatni ważny czynnik przy wyborze namiotu imprezowego to rozmiar. Musimy przemyśleć, ilu osobom będzie służył. Jeśli planujemy duże imprezy w plenerze, warto wybrać dość sporą konstrukcję. Jeśli ma się pod nim zmieścić jedynie najbliższa rodzina, możemy postawić na nieco mniejszy pawilon.